Grohe G33759SD0 "LadyLux" Pull-Out Spray Kitchen Faucet
| Item: | G33759SD0 |
| Finish: | RealSteel |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Faucet Hole Configuration | 1 Hole |
| Overall Height | 12" |
| Construction | Brass |
| ADA Compliant | Yes |
| Spout Height | 10" |
| Spout Reach | 9-1/4" |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| Valve Type | Ceramic Disc |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Handle Type | Lever |
| Shown With | Lever Handle |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Handle(s) Included | Yes |
| CEC Approved | Yes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |



