Maxim M86221BK Outdoor Entrance Wall Light
| Item: | M86221BK |
| Finish: | Black |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 7-3/4" |
| Width | 3-1/4" |
| Depth | 4" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Bulb Type | LED |
| Lumens | 1100990 |
| Color Temperature | 3000K |
| Color Rendering Index | 90 CRI |
| Voltage | 120V |
| ADA Compliant | Yes |
| Construction | Aluminum;Glass |
| ETL Listed | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Fuel Type | Electric |
| Light Included | Yes |
| Lighting Direction | Down Light |
| Origin | China |
| Wattage | 10 Watts |
| Product Specifications |
| Lumens Comparison Chart |

