Satco SS7301 Compact Fluorescent
| Item: | SS7301 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Wattage | 9 W |
| Bulb Type | CFL |
| Lamp Type | G25 |
| Lumens | 540 |
| Color Rendering Index | 82 CRI |
| Color Temperature | 2700K |
| Bulb Life | 10000 Hours |
| Voltage | 120V |
| CEC Approved | Yes |
| Height | 3-1/8" |
| Width | 4-1/3" |
| Lumens Comparison Chart |

