Satco SS7327 "Cand CFL Torpedo" Compact Fluorescent
| Item: | SS7327 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Wattage | 7 W |
| Bulb Type | CFL |
| Lamp Type | Torpedo |
| Lumens | 340 |
| Color Rendering Index | 82 CRI |
| Color Temperature | 2700K |
| Bulb Life | 10000 Hours |
| Voltage | 120V |
| CEC Approved | Yes |
| Height | 1-7/9" |
| Width | 4-2/3" |
| Lumens Comparison Chart |

