Back to Search Results
The Stock Market Home
>
Medicine Cabinets
>
Tri-view Medicine Cabinets
> Kohler
>
K99011-SCF-NA
Kohler K99011-SCF-NA "Verdera" Tri-view Medicine Cabinet
| Item: | K99011-SCF-NA |
| Finish: | Mirror |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Width | 40" |
| Height | 30" |
| Depth | 4-3/4" |
| Overall Size | 40 x 30 x 4-3/4 |
| Mounting Type | Recessed or Surface Mounted |
| Construction | Anodized Aluminum |
| Number of Shelves | 9 |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Shelf Type | Glass |
| Cabinet Rough In Dimension | 38-1/2 x 2/-1/4 x 3-11/16 |
| Includes | Adjustable flip-out flat mirror |
| Additional Information | • Requires K99012 side mirror kit (sold separately) for surface mount installation • Triple mirrored design; mirror on front and back of door and interior back of cabinet |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Product Specifications |
| Warranty |

