American Standard A0491019USMCA020 "Rondalyn" Self Rimming Bathroom Sink
| Item: | A0491019USMCA020 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Self Rimming |
| Faucet Centers | 4 in |
| Length | 19-13/100" |
| Width | 19-13/100" |
| Depth | 5-3/4" |
| Height | 7-19/50" |
| Sink Shape | Round |
| Number of Faucet Holes | 3 Hole |
| Drain Included | No |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Front |
| Construction | Vitreous China |
| ADA Compliant | Yes |
| Included Features | • Tapered Edges |
| Origin | Mexico |
| Weight | 23 lbs |
| Warranty |

