American Standard A3447101020 "Glenwall VorMax" Toilet Bowl Part
| Item: | A3447101020 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Height | 16-7/8" |
| Width | 14-5/8" |
| Length | 29-1/2" |
| Depth | 29-1/2" |
| Construction | Vitreous China |
| Toilet Configuration | Bowl Only |
| Bowl Type | Elongated bowl |
| Toilet Bowl Height To Rim | 16-1/2" |
| Gallons Per Flush (GPF) | 1.28 |
| Toilet Flush Technology | Siphon Jet |
| Toilet Trapway Size | 2-1/16" |
| ADA Compliant | Yes |
| Toilet Installation Type | Wall Mounted |
| Toilet Seat Included | No |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Rough In Dimension | 12" |
| Included Features | • CleanCurve Rim • EverClean Antimicrobial Surface |
| Overall Size | 29-1/2'' x 14-5/8'' |
| To Be Used With | 4385A107.020 Toilet Tank |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |



