American Standard A4133A115020 "H2Optimum" Toilet Tank Part
| Item: | A4133A115020 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Width | 15" |
| Length | 8-1/2" |
| Depth | 14-15/16" |
| Overall Height | 17-14/25" |
| Construction | Vitreous China |
| Toilet Configuration | Tank Only |
| Gallons Per Flush (GPF) | 1.1 |
| Trip Lever Placement | Right Front |
| Trip Lever Included | Yes |
| Trip Lever Finish | Chrome |
| Toilet Flush Technology | Siphon Jet |
| Toilet Installation Type | Floor Mounted |
| Toilet Seat Included | No |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| CEC Approved | Yes |
| To Be Used With | 3705.216 |
| Product Specifications |
| Warranty |

