American Standard A4385A107020 "Glenwall VorMax" Toilet Tank Part
| Item: | A4385A107020 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Height | 15-1/4" |
| Width | 18-1/16" |
| Length | 8-3/4" |
| Depth | 8-3/4" |
| Construction | Vitreous China |
| Toilet Configuration | Tank Only |
| Gallons Per Flush (GPF) | 1.28 |
| Trip Lever Placement | Left Front |
| Trip Lever Finish | Chrome |
| Toilet Flush Technology | VorMax Flushing Technology |
| ADA Compliant | Yes |
| Toilet Installation Type | Floor Mounted |
| Toilet Seat Included | No |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Included Features | • EverClean Antimicrobial Surface |
| Overall Size | 8-3/4'' x 18-1/16'' |
| To Be Used With | 3447101.020 Toilet Bowl |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

