American Standard A624B013002 "Ultima Selectronic" Urinal Flush Valve
| Item: | A624B013002 |
| Finish: | Polished Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Flush Valve Application | Urinal |
| Height | 16" |
| Width | 5-1/4" |
| Length | 3-3/4" |
| Construction | Brass |
| Gallons Per Flush (GPF) | 0.125 |
| Flush Type | Sensor |
| Spud Size | 3/4" |
| Spud Placement | Top |
| ADA Compliant | Yes |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Connection Size | 3/4'' NPT |
| Depth | 4-1/2" |
| Power Source | Battery, AC |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |

