Blanco B440066 "Performa" Single Bowl Kitchen Sink
| Item: | B440066 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 2 |
| Length | 32" |
| Width | 19-1/2" |
| Depth | 10" |
| Overall Size | 32'' x 19-1/2'' x 10'' |
| Bowl Length | 21-1/2" |
| Bowl Width | 17-1/2" |
| Bowl Depth | 10" |
| Second Bowl Length | 8" |
| Second Bowl Width | 17-1/2" |
| Second Bowl Depth | 7-3/4" |
| Minimum Cabinet Size | 36" |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Faucet Included | No |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center Rear |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | Granite Composite |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Includes | Stainless Steel Mesh Colander (222401) |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| 2D Cut Out Template |
| Warranty |



