Blanco B440081 "Performa" Undermount Bar Sink
| Item: | B440081 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 17-1/2" |
| Width | 17" |
| Depth | 9" |
| Overall Size | 17-1/2'' x 17'' x 9'' |
| Bowl Length | 15-1/2" |
| Bowl Width | 15" |
| Bowl Depth | 9" |
| Minimum Cabinet Size | 21" |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | Granite Composite |
| Shape | Square |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| 2D Cut Out Template |
| Warranty |



