Broan BF403604 "F40000" Under Cabinet Range Hood
| Item: | BF403604 |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Hood Material | Stainless Steel |
| Exhaust Fan Controls | 2 |
| Vent Type | Ducted |
| Overall Depth | 17-1/2" |
| Overall Height | 6" |
| Overall Width | 36" |
| Duct Type | Round |
| Duct Size | 7" |
| Control Type | Rocker |
| Cooktop Lights | Yes |
| CFM | 190 CFM |
| Volts/Hertz/Amps | 120V/60Hz/15A |
| Voltage | 120V |
| CEC Approved | Yes |
| Features | • Under Cabinet, 160-190 CFM, 2.0-2.5 Amps, 6.5 Sones, 2850 RPM; Duct Size: (H or V) 3-1/4" x 10", 7" Round or Non-Ducted |
| Max. Wattage Per Bulb | 75 W |
| Number of Bulbs | 1 |
| Product Specifications |
| Parts Breakdown |
| Warranty |

