Delta Faucet D75569CSN "Universal Showering Components" Shower Head
| Item: | D75569CSN |
| Finish: | Spotshield Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Shower Head Type | Multi Function |
| Height | 4-63/100" |
| Depth | 4-4/25" |
| Connection Size | 1/2 in |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Features | • Soft, rubber Touch-Cleanspray holes allow you to easily wipe away calcium and lime build-up from the spray face of your shower head and hand shower with the touch of a finger • Gives you the feeling of more water without using more water |
| Shape | Round |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

