Delta Faucet D9176TVPRDST "Stryke" Pull-Out Spray Kitchen Faucet
| Item: | D9176TVPRDST |
| Finish: | Lumicoat Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 17-1/4" |
| Spout Height | 17-1/4" |
| Spout Reach | 9" |
| Degree of Spout Swing | 360 |
| Side Spray Included | Yes |
| Flow Rate (GPM) | 1.8 |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Handle Type | Lever |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Eco-Friendly | Lead Leaching Compliant |
| CEC Approved | Yes |
| Connection Size | 3/8 in |
| Depth | 11-13/100" |
| Handle Material | Zinc |
| Included Features | • Integrated TempSense LED Light • MagnaTite Docking • VoiceIQ Technology • Touch20 Technology |
| Smart Enabled | Yes |
| Supply Lines | Included InnoFlex Pex-C Supply Lines |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |



