Delta Faucet D9976TPRDST "Stryke" Single Hole Bar Faucet
| Item: | D9976TPRDST |
| Finish: | Lumicoat Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 16-13/100" |
| Degree of Spout Swing | 360 |
| ADA Compliant | Yes |
| Handle Type | Lever |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Spout Reach | 6-14/25" |
| Flow Rate (GPM) | 1.8 |
| Low Lead Compliant | Yes |
| CEC Approved | Yes |
| Eco-Friendly | Lead Leaching Compliant |
| Additional Information | • Requires 6 AA (included) or 6 C batteries |
| Battery Type | 6 AA Alkaline |
| Depth | 8-63/100" |
| Handle Material | Zinc |
| Included Features | • Touch20 Technology • MagnaTite Technology • Integrated TempSense LED Light |
| Supply Lines | Included InnoFlex Pex-C Supply Lines |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |



