Delta Faucet DRP104121 "Universal Showering Components" Shower Arm
| Item: | DRP104121 |
| Finish: | Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 2-11/25" |
| Depth | 31/100" |
| Construction | Stainless Steel |
| Weight | 1 lb |
| Features | • Brass construction • Fits any standard shower head • Adjustable up and down 18 in. • 1/2 in. IPS male outlet • Lifetime limited warranty covers parts and finish defects • 1/2 in. IPS female inlet |
| Escutcheon Included | No |
| Handle Material | Stainless Steel |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

