Delta Faucet DRP104123SN "Universal Showering Components" Shower Head
| Item: | DRP104123SN |
| Finish: | Spotshield Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Shower Head Type | Single Function |
| Height | 7-22/25" |
| Depth | 1-1/4" |
| Connection Size | 1/2" IPS |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| CEC Approved | Yes |
| Features | • Installs in minutes • Lifetime limited warranty • Touch-Clean spray holes allow any mineral residue to simply be wiped away for an instantly refreshed look • Max. flow rate 1.75 gpm @ 80 psi, 6.6 L/min @ 550 kPa • Hand shower only, must order trim and MultiChoice Universal valve rough separately to complete the unit • Single setting hand shower |
| Product Specifications |
| Warranty |

