Duravit D2550590092 "Happy D.2" One Piece Toilet
| Item: | D2550590092 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Toilet Configuration | One Piece |
| Toilet Bowl Type | Unique |
| Toilet Installation Type | Wall Mounted |
| Height to Rim | 15-3/4" |
| Width | 14-5/8" |
| Gallons Per Flush | 0.8/1.6 |
| Toilet Seat Included | No |
| Trip Lever Included | No |
| Concealed Trapway | Yes |
| Trapway Finish | Glazed |
| Construction | Vitreous China |
| Features | • SensoWash |
| Additional Information | • Rimless |
| Length | 24-3/8" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |

