Duravit D23606061001 "Happy D.2" Console Bathroom Sink
| Item: | D23606061001 |
| Finish: | White / Anthracite Matte |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Console |
| Faucet Hole Configuration | 1 Hole |
| Length | 23-5/8" |
| Width | 18-1/8" |
| Depth | 4-7/8" |
| Overall Size | 23-5/8 x 18-1/8 x 4-7/8 |
| Bowl Length | 22-5/8" |
| Bowl Width | 12-5/8" |
| Bowl Depth | 4-7/8" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Drain Included | Yes |
| Drain Location | Center Rear |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Back |
| Construction | Ceramic |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Additional Information | • Wondergliss • Console or Wall Mount |
| Weight | 30 lbs |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |

