Duravit DLC7386000006000 "L-Cube" Square/Rectangular Mirror
| Item: | DLC7386000006000 |
| Finish: | Silver |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Overall Width | 2-3/4" |
| Overall Height | 27-5/8" |
| Construction | Glass;Aluminum |
| Weight | 43 lbs |
| Bulb Type | LED |
| Bulb(s) Included | Yes |
| Length | 70-7/8" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Shape | Rectangle |
| UL Listed | Yes |
| Wattage | 43 Watts |
| Product Specifications |
| Installation Guide |

