Duravit DLM7867000006000 "Light & Mirror" Square/Rectangular Mirror
| Item: | DLM7867000006000 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Overall Width | 1-3/8" |
| Overall Height | 27-5/8" |
| Overall Size | 27-1/2 in x 39-3/8 in |
| Height | 27-1/2" |
| Width | 39-3/8" |
| Depth | 5-7/8" |
| Construction | Glass;Wood;Plastic |
| Glass Type | Frameless |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Weight | 19 lbs |
| Voltage | 110 V |
| Bulb Type | LED |
| Bulb(s) Included | Yes |
| Color Temperature | 4000K |
| Color Temperature Range | Pure White |
| Length | 39-3/8" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Power Source | Electric |
| Shape | Rectangle |
| UL Listed | Yes |
| Wattage | 20 Watts |
| Product Specifications |
| Installation Guide |

