Edgestar ECBR1501SLD Beverage Center
| Item: | ECBR1501SLD |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Unit Capacity | 142 Cans |
| Control Type | Digital |
| Interior Light | Yes |
| Defrost Type | Automatic |
| Overall Depth | 25" |
| Overall Height | 34" |
| Overall Width | 24" |
| Volts/Hertz/Amps | 120V/15A/60HZ |
| Rack Type | Removable Tempered Glass Shelves |
| Features | • Reversible Door |
| Additional Information | • 142 Can Stainless Steel Beverage Cooler |
| Number of Door Shelves | 3 |
| Product Specifications |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |



