Elkay ELMABF8WSS "EZH2O" Fountain / Water Cooler
| Item: | ELMABF8WSS |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Height | 20-86/125" |
| Width | 18-5/8" |
| Length | 18-31/500" |
| Construction | Stainless Steel |
| Features | • Includes: Removable stainless steel dish rack for air drying dishes. |
| ADA Compliant | Yes |
| Amperage | 5 Amps |
| ANSI | ANSI 61;ANSI 42;ANSI 53;ANSI 372 |
| ASME | ASME A112.19.3 |
| CSA Rated | CSA C22.2 No. 120;CSA B45.4 |
| Eco-Friendly | Lead Leaching Compliant |
| GSA Approved | Yes |
| IAPMO Listed | No |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Lead Leaching Compliant | Yes |
| Origin | Domestic |
| Refrigerant Type | R-134A |
| UL Listed | Yes |
| Voltage | 115V |
| Wattage | 370 Watts |
| Installation Guide |
| Warranty |



