Elkay ELKWERBSS Rinse Basket/Basin Rack
| Item: | ELKWERBSS |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Height | 5-7/16" |
| Width | 12-3/8" |
| Length | 15-3/8" |
| Construction | Stainless Steel |
| Fits These Models | Fits Bowl Size: From 13-1/2'' x 15'' to 20'' x 18'' |
| Features | • Ideal for Rising Food or Drying Dishes, Polished Finish with Black Vinyl Feet, Expandable to 24-1/2'' |
| Weight | 2 lbs |
| Shipping Weight | 5 lbs |
| Shape | Rectangle |
| Product Specifications |
| Warranty |

