Hansgrohe H40448001 "Talis" Soap Dispenser
| Item: | H40448001 |
| Finish: | Chrome |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 13-3/8" |
| Width | 2-1/4" |
| Construction | Metal |
| Additional Information | • bottle capacity 16 oz |
| Capacity | 16 oz |
| Faucet Hole Diameter | 1-1/8" |
| Maximum Deck Thickness | 2-1/8" |
| Spout Height | 3-1/4" |
| Spout Length | 3-5/8" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

