Hinkley H82054BK "Alfie" Outdoor Entrance Wall Light
| Item: | H82054BK |
| Finish: | Black |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Height | 18" |
| Width | 6" |
| Length | 8" |
| Number of Bulbs | 1 |
| Bulb Type | LED |
| Lamp Type | Medium |
| Max. Wattage Per Bulb | 12 W |
| Total Fixture Wattage | 12 W |
| Glass Type | Clear Seedy |
| Suitable Installation | Wet |
| Voltage | 120V |
| Construction | Aluminum |
| UL Listed | Yes |
| ETL Listed | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Product Specifications |
| Lumens Comparison Chart |

