Honeywell HT822K1018 "T822 Series" Non-Programmable
| Item: | HT822K1018 |
| Finish: | Premier White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Programmability | No |
| Height | 4-3/4" |
| Length | 2-22/25" |
| Width | 2-7/8" |
| Depth | 1-3/8" |
| Power Source | Electric |
| Stages | 1H |
| Touch Screen | No |
| Smart Enabled | No |
| Temperature Range | 0 to 120 Deg F (-18 to 49 Deg C) |
| Maximum Temperature | 120 |
| Volts/Hertz/Amps | 20/30V |
| Included Features | • Mounts directly on the wall or on vertical outlet box • Setting lever and thermometer scale on thermostat cover |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |

