Jacuzzi JBAF6734BUXXXXG "Bria" Unique Size Soaking Tub
| Item: | JBAF6734BUXXXXG |
| Finish: | Gloss White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Tub Installation Type | Free Standing |
| Overall Size | 67 in x 34 in |
| Length | 67" |
| Width | 33-1/2" |
| Depth | 33-3/10" |
| Maximum Water Capacity (Gallons) | 60 |
| Weight | 95 lbs |
| Drain Included | Yes |
| Construction | High-gloss Acrylic |
| Shape | Oval |
| Additional Information | • Basin Dimensions: 40-9/10'' L x 24-2/5'' W x 21-1/2''D |
| Height | 28-3/10" |
| Number of Bathers | 1 |
| Origin | China |
| Overflow | Yes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |



