Jacuzzi JBIF6636WUR2CPWW "Bianca" 66" Whirlpool Bath
| Item: | JBIF6636WUR2CPWW |
| Finish: | White / White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Tub Installation Type | Free Standing |
| Overall Size | 66'' x 36'' x 24'' |
| Length | 66" |
| Width | 36" |
| Depth | 24" |
| Height to Overflow | 21" |
| Maximum Water Capacity (Gallons) | 89 |
| Number of Jets | 10 |
| Adjustable Jets | Yes |
| Control Type | Electronic |
| Drain Location | Reversible |
| Pump Hertz | 60 |
| Pump Amps | 15 |
| Pump Voltage | 120 |
| Heater Included | Yes |
| Construction | Acrylic |
| Slip Resistant Surface | Textured Surface |
| Shape | Rectangle |
| Hard Wire Service Required | Yes |
| Voltage | 120V |
| Features | • Chromatherapy, AccuPro, Whisper+, Tru-Level • Requires Linear Drain, Sold Separately |
| Additional Information | • Requires Linear Drain, Sold Separately |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |



