Kohler K3484-95 "Kathryn" Two Piece Toilet
| Item: | K3484-95 |
| Finish: | Ice Grey |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Toilet Configuration | Two Piece |
| Toilet Bowl Type | Elongated bowl |
| Toilet Installation Type | Floor Mounted |
| Height to Rim | 16-1/2" |
| ADA Height | Yes |
| Width | 17-1/4" |
| Depth | 30" |
| Flush Type | Gravity Flush |
| Flush Technology | Ingenium Flushing System |
| Gallons Per Flush | 1.6 |
| Rough In Dimension | 12" |
| Toilet Seat Included | No |
| Trip Lever Included | Yes |
| Trip Lever Placement | Left Side |
| Trip Lever Finish | Chrome |
| Concealed Trapway | No |
| Trapway Finish | Glazed |
| Trapway Size | 2" |
| Skirt Type | Non-Skirted |
| Construction | Vitreous China |
| ADA Compliant | Yes |
| Warranty |



