Kohler K700-0 "Vintage" 72" x 42" Soaking Tub
| Item: | K700-0 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Tub Installation Type | Drop In |
| Overall Size | 72'' x 42'' x 21-1/5'' |
| Length | 72" |
| Width | 42" |
| Height to Overflow | 15" |
| Maximum Water Capacity (Gallons) | 82 |
| Drain Location | Center |
| Construction | Cast Iron |
| Height | 21-1/5" |
| Number of Bathers | 2 |
| Product Specifications |
| Warranty |



