Kohler K25875-0 "Hyten Elevated Quiet-Close" Toilet Seat
| Item: | K25875-0 |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Bowl Type | Elongated bowl |
| Length | 18-3/4" |
| Width | 14-7/16" |
| Height | 3" |
| Construction | Plastic |
| Depth | 18-3/4" |
| Included Features | • Grip-Tight Installation Hardware • 3- in Raised Seating Surface Provides A More Comfortable Height For Those With Limited Mobility • Quiet-Close • Grip Tight Bumpers • Quick-Release Functionality |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

