Kohler K3760-NA "Stages" Undermount Single Bowl Kitchen Sink
| Item: | K3760-NA |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 33" |
| Width | 18-1/2" |
| Depth | 9-13/16" |
| Overall Size | 33'' x 18-1/2'' x 9-13/16'' |
| Bowl Length | 31-1/2" |
| Bowl Width | 17" |
| Bowl Depth | 9-1/2" |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 3-5/8" |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 16 |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Includes | "Hardware Kit, Cut-Out Template, K-6230 Utensil Tray, K-6231 Flip Tray, K-6232 Cutting Board, K-6234 Bottom Basin Rack, K-6234 Prep Bowls, K-6236 Accessory Storage Rack" |
| Product Specifications |
| 2D Cut Out Template |
| Warranty |

