Kohler K3761-NA "Stages" Undermount Single Bowl Kitchen Sink
| Item: | K3761-NA |
| Finish: | Stainless Steel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 45" |
| Width | 18-1/2" |
| Overall Size | 45'' x 18-1/2'' |
| Bowl Length | 43-1/2" |
| Bowl Width | 17" |
| Bowl Depth | 9-1/2" |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 3-5/8" |
| Construction | Stainless Steel |
| Gauge | 16 |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Includes | "Hardware Kit, Cut-Out Template, K-6230 Utensil Tray, K-6231 Flip Tray, K-6232 Cutting Board, K-6233 Bottom Basin Rack, K-6235 Prep Bowls, K-6236 Accessory Storage Rack" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| 2D Cut Out Template |
| Warranty |

