Moen M220C3EPBN "Verso" Hand Held Shower
| Item: | M220C3EPBN |
| Finish: | Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Shower Head Type | Rain Head |
| Length | 16-1/2" |
| Connection Size | 1/2'' IPS |
| Hose Included | Yes |
| Hose Length | 72" |
| Number Of Spray Head Functions | 8 |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| ADA Compliant | Yes |
| CEC Approved | Yes |
| Included Features | • Magnetix Dock • Magnetix Technology • Infiniti Dial |
| Origin | China |
| Shower Head Diameter | 7" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |



