Moen M220R7BG "Verso" Shower Head
| Item: | M220R7BG |
| Finish: | Brushed Gold |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Shower Head Type | Multi Function |
| Width | 7" |
| Height | 3-7/16" |
| Depth | 3-7/16" |
| Connection Size | 1/2 in |
| Flow Rate (GPM) | 2.5 |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| Features | • Features a pivoting rainshower showerhead for more shower spray angle options • The Infiniti Dial offers a customizable shower that allows multiple distinct shower settings giving flexibility and variety • Backed by Moen’s Limited Lifetime Warranty • 7" Spray face provides a full coverage experience |
| ASME | ASME A112.18 |
| Diameter | 7" |
| Faucet Configuration | Wall Mount |
| Shape | Round |
| Product Specifications |
| Warranty |

