Moen M7622SRS "Cia" Pull-Out Spray Kitchen Faucet
| Item: | M7622SRS |
| Finish: | Spot Resist Stainless |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Height | 16-22/25" |
| Length | 10-63/100" |
| Construction | Zinc |
| ADA Compliant | Yes |
| Maximum Deck Thickness | 2-1/2" |
| Flow Rate (GPM) | 1.5 |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Eco-Friendly | Lead Leaching Compliant |
| CEC Approved | Yes |
| Connection Size | 3/8'' Compression |
| Included Features | • Duralock Quick Connect System • Reflex Technology • Power Boost Technology |
| Origin | US |
| Supply Lines | Included |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |



