Moen MGGB3018B "Granite Series" Dual Mount
| Item: | MGGB3018B |
| Finish: | Black |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount or Self Rimming |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 15-3/4" |
| Width | 15-3/4" |
| Depth | 7-11/16" |
| Overall Size | 15-3/4 x 15-3/4 x 7-11/16 |
| Bowl Length | 13-1/8" |
| Bowl Width | 13-1/8" |
| Bowl Depth | 7-11/16" |
| Corner Radius | 0-3/8'' |
| Drain Location | Center Rear |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | Granite |
| Includes | (5) Pre-Scored Faucet Holes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

