Moen MGGB3026B "Granite Series" Single Bowl Kitchen Sinks
| Item: | MGGB3026B |
| Finish: | Black |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount or Self Rimming |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 33" |
| Width | 20-7/8" |
| Depth | 9-7/16" |
| Overall Size | 33 x 20-7/8 x 9-7/16 |
| Bowl Length | 30-1/4" |
| Bowl Width | 16-5/16" |
| Bowl Depth | 9-7/16" |
| Corner Radius | 0-11/16'' |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center Rear |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | Granite |
| Includes | (5) Pre-Scored Faucet Holes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |

