Moen M7175CSL "Level" Pull-Out Spray Kitchen Faucet
| Item: | M7175CSL |
| Finish: | Classic Stainless |
| Quantity Available: | Discontinued |
Product no longer available. Please call for assistance to find a similar product.
Details and Dimensions
| Faucet Hole Configuration | 1 Hole |
| Overall Height | 15-15/32" |
| Construction | Metal |
| ADA Compliant | Yes |
| Spout Height | 8-1/5" |
| Spout Reach | 7-7/8" |
| Maximum Deck Thickness | 2-1/2" |
| Flow Rate (GPM) | 1.5 |
| Valve Type | Ceramic Disc |
| Number Of Handles | 1 Handle |
| Number of Faucet Holes | 1 Hole |
| Handle Type | Lever |
| Low Lead Compliant | Yes |
| Handle(s) Included | Yes |
| Warranty |



