Moen MTS1320BN "Mosaic" Body Spray Shower Accessories
| Item: | MTS1320BN |
| Finish: | Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Width | 5-3/8" |
| Depth | 0-1/2" |
| Connection Size | 1/2'' CC IPS |
| Spray Face Diameter | 3-1/4" |
| Number Of Spray Head Functions | 1 |
| Flow Rate (GPM) | 2.0 |
| CEC Approved | No |
| Features | • Immersion Technology |
| Additional Information | • Spray Face Tilts 20 Degrees In Any Direction |
| To Be Used With | Required S1300 Rough-In Valve (Sold Separately) |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |

