Pfister P016WS2HF01GS "Hydrofuse" Hand Held Shower
| Item: | P016WS2HF01GS |
| Finish: | Spot Defense Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Shower Head Type | Multi Function |
| Length | 4-579/1000" |
| Height | 12-191/1000" |
| Depth | 4-579/1000" |
| Spray Face Diameter | 4-3/4" |
| Hose Included | Yes |
| Hose Length | 60" |
| Number Of Spray Head Functions | 6 |
| Spray Functions | Full Spray, Full Spray/Massage Combo, Massage, Pause, HydroFuse, HydroFuse/Full Spray Combo |
| Shower Arm Included | No |
| Flow Rate (GPM) | 1.75 |
| Pause Control | Yes |
| Eco-Friendly | Water Sense |
| CEC Approved | Yes |
| Diameter | 4-3/4" |
| Product Specifications |
| Warranty |



