Pfister PBTBVRI1GS "Vaneri" Towel Bar
| Item: | PBTBVRI1GS |
| Finish: | Spot Defense Brushed Nickel |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
| Select Finish: |
Details and Dimensions
| Towel Bar Configuration | Single Towel Bar |
| Bar Length | 18" |
| Width | 20-3/8" |
| Height | 2-3/8" |
| Construction | Metal |
| Bracket Width | 2-3/8" |
| Bracket Height | 2-3/8" |
| Includes | Mounting hardware |
| Depth | 2-25/32" |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Projection | 2-25/32" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Parts Breakdown |
| Warranty |



