PROFLO PF6004WH/PF1061WH "Otter Creek" Pedestal Bathroom Sink
| Item: | PF6004WH/PF1061WH |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Pedestal |
| Faucet Hole Configuration | 4'' Centerset |
| Faucet Centers | 4'' |
| Length | 20" |
| Width | 19" |
| Height | 32-7/8" |
| Overall Size | 20 x 19 x 32-7/8 |
| Bowl Length | 15" |
| Bowl Width | 11-1/4" |
| Bowl Depth | 3-1/8" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 3 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 1-3/4" |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Back |
| Construction | Vitreous China |
| Pedestal Base Included | Yes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |

