PROFLO PF9412WHC "Edgehill" Toilet Tank Part
| Item: | PF9412WHC |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Width | 17-3/4" |
| Depth | 6-3/4" |
| Construction | Vitreous China |
| Features | • PROFLO toilets carry a limited lifetime warranty on the fixture and 5 years on the parts |
| Gallons Per Flush (GPF) | 1.28 |
| Trip Lever Placement | Left Side |
| Trip Lever Included | Yes |
| Trip Lever Finish | Chrome |
| Flush Type | Gravity Flush |
| Additional Information | • Tank Only |
| Concealed Trapway | No |
| CEC Approved | Yes |
| Rough In Dimension | 12" |
| Flush Valve Size | 3" |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Brochure |
| Parts Breakdown |
| Warranty |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |

