Robern RPLM1630G "PL Series" Swing Door Medicine Cabinet
| Item: | RPLM1630G |
| Finish: | Anodized Aluminum with Mirror |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Width | 15-1/4" |
| Height | 30" |
| Depth | 4" |
| Overall Size | 15-1/4 x 30 x 4 |
| Mounting Type | Recessed or Surface Mounted |
| Construction | Anodized Aluminum with Mirror |
| Number of Shelves | 3 |
| Adjustable Shelves | Yes |
| Additional Information | • In-cabinet electrical outlet provides power where you need it most • Safeseal gasket ensures years of moisture and dust-free functionality • Polished Edge • Recessed or Surface-Mount installation; side kits sold separately |
| Product Specifications |
| Installation Guide |



