Signature Hardware SHU1616WH "Destin" Undermount Bathroom Sink
| Item: | SHU1616WH |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Faucet Hole Configuration | 0 Hole |
| Length | 16" |
| Width | 16" |
| Depth | 7" |
| Overall Size | 16 x 16 x 7 |
| Bowl Length | 14" |
| Bowl Width | 14" |
| Bowl Depth | 5-1/5" |
| Sink Shape | Square |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Overflow | Yes |
| Construction | Viterous China |
| Installation Hardware Included | Yes |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |



