Signature Hardware SHU1713GWH "Destin" Undermount Bathroom Sink
| Item: | SHU1713GWH |
| Finish: | White |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount |
| Length | 19-7/8" |
| Width | 15-15/16" |
| Depth | 7-5/8" |
| Overall Size | 19-7/8 x 15-15/16 x 7-5/8 |
| Bowl Length | 17-1/2" |
| Bowl Width | 13-9/16" |
| Bowl Depth | 5-9/16" |
| Sink Shape | Rectangle |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Included | No |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 1-1/4" |
| Overflow | Yes |
| Overflow Location | Back |
| Construction | Vitreous China |
| Features | • Glazed Underside |
| Product Specifications |
| Installation Guide |
| Warranty |
| WARNING: This product can expose you to chemicals which are known to the State of California to cause cancer/birth defects or other reproductive harm. www.P65Warnings.ca.gov |



