Thompson Traders TKPU1715HA "Rivera" Dual Mount
| Item: | TKPU1715HA |
| Finish: | Medium Antique |
| Quantity Available: | Retrieving ... |
Details and Dimensions
| Sink Installation Type | Undermount or Self Rimming |
| Number of Bowls | 1 |
| Length | 17" |
| Width | 15" |
| Depth | 8" |
| Overall Size | 17'' x 15'' x 8'' |
| Bowl Length | 15" |
| Bowl Width | 13" |
| Bowl Depth | 8" |
| Number of Faucet Holes | 0 Hole |
| Drain Included | Yes |
| Drain Location | Center |
| Drain Hole Size | 3-1/2" |
| Construction | Pure Copper |
| Gauge | 14 |
| Additional Information | • Can Be used in both Undermount and Drop In Applications |
| Shape | Rectangle |
| Product Specifications |

